Zwiedzanie USA. Narodowy Park Yellowstone

Zwiedzanie USA. Narodowy Park Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone został oficjalnie utworzony 1 marca 1872 r., stając się pierwszym chronionym parkiem narodowym na świecie. Yellowstone słynie ze źródeł geotermalnych, a także z żyjących tam gatunków zwierząt, w tym niedźwiedzi grizzly, wilków i żubrów.

Park narodowy jest otoczony Góry Skaliste na wysokości około 2500 metrów nad poziomem morza. Całkowita powierzchnia rezerwatu to ok. 9000 km2. W 1978 r. gigantyczna misa wulkaniczna znajdująca się w Stanach Zjednoczonych, będąca pozostałością po wspaniałym superwulkanie, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO.

Park Narodowy Yellowstone - Niezwykłe struktury geologiczne

Zlokalizowany w północno-zachodnim Wyoming park był pierwszym rezerwatem przyrody utworzonym przez rząd Stanów Zjednoczonych w celu zachowania wyjątkowej przyrody. Tutaj, w naturalnym środowisku dzikim, żyją ostatnie populacje dzikich żubrów, łosi, kojotów, wilków i niedźwiedzi na bezkresach Stanów Zjednoczonych.

Z geologicznego punktu widzenia rezerwat ma taką właściwość, że znajduje się nad tzw. gorącą strefą skorupy ziemskiej, czyli strefą topnienia wewnątrz płaszcza ziemskiego.

Niezliczone gejzery pachnące siarką, termalne źródła mineralne i fumarole tylko potwierdzają wulkaniczne pochodzenie Park Narodowy Yellowstone.

Rzeki i jeziora Parku Narodowego Yellowstone

Park ma wiele zasobów wodnych, od rzeki Yellowstone z jej wodospadami po liczne małe jeziora, w tym jezioro Yellowstone.

Amerykanie bardzo lubią łowić na lokalnych rzekach bogatych w pstrągi i przy odrobinie szczęścia można wyciągnąć bardzo przyzwoity połów rzeka.

W miesiącach letnich, zwłaszcza w lipcu i sierpniu, wiele osób gromadzi się w parku, aby zbliżyć się do natury, mieszkać w namiotach i wędrować wśród dzikiej przyrody. Zimą wiele osób przyjeżdża tu na narty lub skuter śnieżny.

< p data-ctag="figure">

Co najpierw zobaczyć w parku

Grand Loop Road jest domem dla wielu atrakcji, w tym wapiennych tarasów Mamut Hot Springs, Gibbon Falls i Obsidian Rock.

Na uwagę zasługuje również Fontanna Farby, jeżdżąca na nartach na Firehole Rzeka i gorące źródło Grand Prismatic Spring.