Wycieczka do Błękitnych Gór Australii

Wycieczka do Błękitnych Gór Australii

Odległości Nowej Południowej Walii, w jej północnej części, mogą być imponujące, więc czas trwania tej lub innej ekscytującej podróży będzie zależał od czasu wolnego, który Ci pozostał.

Jeśli przejdziesz do miasto Sydney, możesz spotkać miejsca przesiąknięte historią z czasów „gorączki złota”, takie jak niepowtarzalny Windsor ; wysokie szczyty majestatycznych Gór Niebieskich; między Bathurst i Mudgee rozsiane są liczne osady, które powstały w pobliżu kopalni złota, a rozciągają się zielone wzgórza Doliny Hunter.

Ekscytującą podróż na północnym wybrzeżu najlepiej postrzegać jako przerwę między Sydney a Brisbane, stolicą Queensland lub jako przystanek w celu odwiedzenia popularnych plaż i wspaniałych miejsc do wędkowania w okolicach Port Macquarie, Taree i Coffs Harbour.

Rozległa sieć linii kolejowych i autostrad prowadzących do północnego wybrzeża i dużych miast, takich jak Coffs Port, Byron Bay i Armidale sprawiają, że okolica jest dostępna dla podróżnych. Jednak samochód pozostaje pojazdem wybieranym do zwiedzania najbardziej uderzających zabytków okolicy w ich naturalnym otoczeniu.

Nowy autostrady są wysokiej jakości, choć czasami mają tylko dwa pasy; wyjątkiem jest autostrada Princes, która biegnie wzdłuż wybrzeża.

Inne trasy obejmują Autostrada Nowej Anglii do północnych wyżyn, autostrada Newell do Maury i autostrada Great Western do Bathurst przez Góry Błękitne.

Windsor, dobrze zachowana osada z czasów kolonizacji, jest jedną z pięć „Cities of Macquarie”. Założone na mieliznach rzeki Hawkesbury w 1794 r. miasto zapewniało pracowitym rolnikom zarówno żyzną ziemię, jak i wygodny transport gotowych produktów wzdłuż rzeki. W centrum miasta stoi piękny Kościół św. Mateusza zaprojektowany przez Francisa Greenwaya.

Jest to żywe przykład gruzińskiej architektury kolonialnej i jest uważany za najlepsze dzieło architekta.

Interesujące są również budynki Macquarie Arms (Arsenał Mukkuori), które twierdzą, że są najstarszy hotel w Australii i Muzeum Hawkesbury. Muzeum przechowuje najstarszy zapis wczesnej historii kolonizacji Windsoru.