Memphis - niesamowite amerykańskie miasto nad brzegiem Missisipi

Memphis położone jest na malowniczym wybrzeżu Missisipi i jest największym centrum muzycznym Stanów Zjednoczonych. Życie muzyczne toczy się tu od dziesięcioleci i nigdy nie rozstają się ze słynnymi melodiami, słuchając popularnych arcydzieł przeszłości i tworząc modne nowości.

Miłośnicy muzyki i fani sławnych piosenkarzy nurkują w świat brzmień bluesowych i gitarowych, nowoczesnego rytmu disco i rocka.

Miasto muzyki i życia nocnego

Miasto sztuki muzycznej i kulinarnych arcydzieł przyciąga licznymi muzeami prezentującymi świadectwa najbardziej uderzających stylów muzycznych, a podczas organizowanych festiwali gromadzi się tu ogromna rzesza melomanów z całego świata. Rejon Beale Street to centrum miejskiego życia, a szczególnie cenione są tu muzyczne arcydzieła i długo oczekiwane nowości.

W tym mieście narodziła się muzyka country, a ulubiony przez wszystkich blues położył podwaliny pod znane kompozycje w wielu studiach nagraniowych. Memphis ma rozbudowaną sieć transportową i jest słynnym fortem na rzece Missisipi. Ze względu na dość sprzyjający klimat na żyznych glebach znajdują się rozległe plantacje bawełny, które przynoszą znaczne dochody. Architektura przyciąga starymi i zniszczonymi budynkami - ostatnimi przedstawicielami stylu wiktoriańskiego.

Tutaj wszędzie słychać melodie różnych stylów, połączone w rytmiczną zabawę muzyki współczesnej i dawnych kompozycji ubiegłego wieku. Na wielkiej i pełnej rzece Missisipi ładne statki i statki pływają w spokojnym tempie wzdłuż malowniczych brzegów.

Turyści mają możliwość jazdy na wietrze parowcami i rozkoszuj się szumem fal, smakiem serwowanych potraw i wspaniałymi widokami na nadmorskie uliczki i parki.

Most Hernando de Soto to symbol miasta, którego wysokość wynosi około trzydziestu metrów. Piękna konstrukcja mostu jest widoczna z wielu miejsc w mieście, jest łącznikiem między brzegami Missisipi, a także stanami Tennessee i Arkansas.

Zabytki Memphis

Zajęcia dla dzieci w Memphis rozweselą małych miłośników przyrody na dobrze wyposażonych placach zabaw. Miejskie zoo prezentuje wiele gatunków zwierząt żyjących w przytulnych, zbliżonych do naturalnych warunkach wybiegach. Wyjątkowość zoo polega na tym, że znajdują się tam próbki piękna przyrody z kilku części świata.

Bailey Lane to najpopularniejsza ulica w mieście, przy której znajduje się cały kompleks najlepszych hoteli, restauracji i klubów muzycznych. Nocą ulubione miejsce melomanów ożywa i zaskakuje długo wyczekiwanymi koncertami najbardziej znanych i nowoczesnych zespołów w kraju.

Muzeum Muzyki Rockowej przedstawia historię różnych trendów i stylów, które powstały w ostatnim czasie. Odbywają się tutaj wycieczki i programy, wprowadzające w rozwój kariery muzycznej wielu znanych i lubianych wykonawców.

Niesamowite miasto jest bogata w zabytki i nostalgiczna atmosfera, która przeniknęła serca fanów i miłośników muzyki gatunkowej.