Nowy Orlean w USA – kolebka jazzu

Nowy Orlean w USA – kolebka jazzu

Kto nie słyszał o Nowym Orleanie- jednym z najbardziej znanych i największych miast Stanów Zjednoczonych. Znajduje się w Luizjanie w pobliżu miejsca, w którym rzeka Missisipi wpada do Zatoki Meksykańskiej. W północnej części miasta leży jezioro Pontchartrain, a na wschodzie - Zatoka Meksykańska.

Obszar Nowego Orleanu to 900 kilometrów kwadratowych, a liczba mieszkańców to ponad 300 tysięcy osób. Na przedmieściach znajduje się lotnisko międzynarodowe, dodatkowo jest kilka lotnisk regionalnych, co znacznie ułatwia dotarcie do tej części Stanów Zjednoczonych.

Jeśli chodzi o kulturę, to było ukształtowany w XVII-XVIII w. pod wpływem Hiszpanów i Francuzów, choć zawiera elementy folkloru rdzennej ludności tych miejsc. A całą wiodącą rolę zajęła kultura francuska. Nieco później, w XIX wieku, był niesamowicie spleciony z kulturą protestancką.

Miasto Nowy Orlean jest oczywiście kolebką jazzu.

Huragan Katrina, który przewrócił Orlean na koniec sierpnia 2005 roku stał się wielką tragedią dla miasta. Większości mieszkańców udało się w trybie pilnym ewakuować, ale zginęło 1,5 tys. osób.

Przez W połowie następnego 2006 roku główna część miasta została odrestaurowana, ale ludzie ewakuowani podczas huraganu nigdy nie wrócili, ta tragedia okazała się dla nich tak straszna.

Jeśli chodzi o gości i turystów którzy tu przyjdą, będą mieli coś do zobaczenia. Warto zobaczyć paradę na cześć samego św. Patryka. Możesz spacerować po miejscach kultu różnych wyznań wspólnoty: Żydów, luteran, Greków. Turyści są szczególnie popularni dzięki mostowi na Jeziorze Pontchartrain, Bourbon Street, Louisiana State Children's Museum oraz Cmentarz Saint-Louis.

Smakosze, którzy preferują świeże owoce morza, zdecydowanie powinni udać się do Dzielnicy Francuskiej i spróbować tam specjałów w popularnych restauracjach.

Za niewielką kwotę pieniędzy możesz czerpać przyjemność. W tej samej części miasta znajduje się główny obiekt architektoniczny miasta - Cmentarz Saint-Louis.

O tym, jak powstał, możesz usłyszeć wiele bardzo różnych historii, w których nie jest jasne, gdzie jest prawda, a gdzie kłamstwo. Na głównej ulicy Orleanu - Bourbon Street znajduje się wiele wszelkiego rodzaju sklepów, w których można kupić oryginalne pamiątki na pamiątkę idealnej podróży.

Warto odwiedzić wspaniałe zoo i spacer po Parku Audubon , aby w pełni cieszyć się niesamowitą przyrodą tego wspaniałego miasta.