5 najlepszych rzeczy do zrobienia w Portugalii?

Kraj, w którym naprawdę możesz poczuć się na końcu świata. Kraj festiwali, targów i najlepszej kawy w Europie. To Portugalia, gdzie można znaleźć starożytne zamki, imponujące parki, przytulne uliczki i czyste plaże Oceanu Atlantyckiego. W tym kraju jest wiele niesamowitych rzeczy, jednak są widoki, które każdy powinien zobaczyć.

Cristo Rey

Dla mieszkańców Portugalii posąg ten ma wielką wartość historyczną. Został zbudowany na cześć ocalenia Portugalii od udziału w II wojnie światowej.

Według wielu osób jest to mniejsza wersja „Chrystusa Odkupiciela” w Brazylii. Budowę prowadzono w latach 1949-1959 w całości dzięki datkom mieszkańców. Później u podnóża utworzono park z ławkami, wzniesiono kilka pomników i sklepów z pamiątkami, a także zbudowano niewielki kościół katolicki. W jedną z 4 kolumn wbudowana jest winda, która za symboliczną opłatą zawiezie Cię na taras widokowy. Można stąd podziwiać zapierające dech w piersiach widoki Lizbony i rzeki Tag.

Klasztor Hieronimitów

Klasztor budowano prawie 100 lat, co już wzbudza zainteresowanie. Hieronimici mieszkali tu do 1834 r., po czym zakon został rozwiązany.

Dzisiaj w tym zabytkowym budynku mieści się Muzeum Archeologiczne i Morskie. Zajmują one jednak tylko niewielką część budynku, dzięki czemu można wędrować po klasztornych salach. Klasztor, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, jest ozdobiony sztukaterią, rzeźbami i witrażami. Obok klasztoru znajduje się krużganek - zadaszona galeria, która otacza ogród. Jeśli zaczniesz przyglądać się każdemu szczegółowi, możesz nie zauważyć, jak mija kilka godzin.

Sanktuarium Bom Jesus do Monte

Ten słynny kompleks architektoniczny składa się z parku, świątyni i prowadzących do niego schodów. Na schodach znajdują się fontanny, z których część poświęcona jest Wiary, Nadziei i Miłości.

Również są na nim rzeźby, czyli pięć zmysłów: słuchu, wzroku, węchu, smaku i dotyku. Na samym końcu, na placu, turyści czekają na kolejną fontannę i pomnik św. Longiny.

Peneda Park Narodowy Geres

Ogromny park, którego nie można całkowicie pokryć w ciągu 1 dnia. Tutaj znajdziesz wodospady, platformy widokowe i starożytne wioski.

Park Peneda-Gerês to odrębny świat, wolny od zanieczyszczających środowisko fabryk i hałaśliwych dróg. Świat, w którym panuje cisza i spokój, ptaki śpiewają i szumią strumienie.

Aveiro miasto

Miasto to nazywane jest małą Wenecją ze względu na dużą liczbę kanały wodne.

Ale to nie wszystko. Wiele budynków wybudowano w stylu Art Nouveau, jest nawet Muzeum Art Nouveau. Tutaj znajdziesz katedrę San Domingo, Muzeum Aveiro z rzeźbami i obrazami o znaczeniu kulturowym oraz tętniącą życiem plażę Costa Nova.

Oczywiście, to nie wszystkie atrakcje Portugalii. Istnieje wiele innych interesujących miejsc, takich jak Azory czy Monte Tropical Garden. Jednak odwiedzenie wyżej wymienionych miejsc pozwoli zagłębić się w kulturę i historię Portugalii. Ponadto, jeśli masz okazję odwiedzić lokalny festiwal, zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się temu wydarzeniu. Zapewniony jest ładunek pozytywnych emocji.