Co zobaczyć w Szkocji?

Co zobaczyć w Szkocji?

Na słowo „Szkocja pojawiają się starożytne zamki, pola z pasącymi się na nich stadami owiec, Nessie z zaciekawieniem wystaje główką, słychać dźwięki dud, czuć smak i zapach słynnej szkockiej whisky. Wszystko to naprawdę jest w Szkocji.

Najciekawsze zamki w Szkocji:

1. Balmoral to piękny zamek ze spiczastymi wieżyczkami, położony w malowniczej dolinie. Prywatna rezydencja angielskiej rodziny królewskiej.
2. Stirling - zamek o długiej historii, położony na szczycie wygasłego wulkanu.
3. Glamis - mistyczny zamek, w którym według legendy mieszkają duchy.

4. Dunvegan - zamek, który wszedł do kina. Nakręcono w nim słynnego "Górala".
5. Holyroodhuis - zamek, który raz w roku staje się kolorowy. Na Holi zwyczajowo posypuje się zamek i siebie nawzajem kolorowymi farbami.
6. Dunnottar – malowniczy zamek położony na stromym klifie nad klifem.

Ciekawe muzea w Szkocja

Być może tylko niezliczone pola mogą konkurować z liczbą zamków w tym górzystym i kochającym wolność kraju. Uprawiają słód do słynnej szkockiej whisky. Ten napój stał się prawdziwym skarbem tego kraju, jego płynnym złotem. Jest tak popularny w kraju i na świecie, że powstało tu Muzeum Whisky .

Zaoferuje nie tylko degustację różne odmiany tego napoju, ale także nauczą, jak go prawidłowo używać. Najpierw musisz określić, która whisky: miękka czy twarda. To znacząco wpływa na smak napoju. Bardzo łatwo to zrobić. Trzeba wlać niewielką ilość whisky do szklanki, trochę pogadać i zobaczyć, jakie „ślady” pozostawia na szklance.

Jeśli takich „ścieżek” jest niewiele - whisky jest twarda, jeśli jest ich wiele - napój jest miękki i łatwiej go i przyjemniej pić. Jest jeszcze jedna sztuczka - musisz najpierw powąchać napój z otwartymi ustami, następnie wypić łyk i trzymać go na języku przez kilka sekund, a dopiero potem połknąć. Ale to nie wszystko. Potem usta nie mogą być otwarte przez kolejne pięć sekund. Z zastrzeżeniem tak prostych zasad, ujawnia się prawdziwy smak słynnego napoju.

Szkocja daje żywe wrażenia nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. Największe akwarium w Wielkiej Brytanii jest otwarte dla publiczności, gdzie można obserwować całą różnorodność podwodnego życia.

A jaką radość przychodzą dzieci odwiedzając Muzeum Dzieciństwa . W końcu tutaj można umieścić stare lalki w kołyskach, podać im napój i nakarmić je prawdziwymi potrawami, jednak zmniejszoną - lalką - wielkością. Cóż, jaki chłopak odmówiłby zabawy w starą kolejkę lub jazdy konnej, które przyjechały do ​​nas z odległego XIX wieku.

I możesz uciec od rzeczywistość w Muzeum Iluzji . Tutaj czujesz się prawie jak David Copperfield i Harry Houdini w jednym. W końcu to właśnie w tym miejscu ujawniane są sekrety i sekrety wszystkich iluzjonistów świata.

Loch Ness stało się sławne na początku XX wieku po opublikowaniu bardzo intrygującego zdjęcia. Na tym rozmytym, rozmytym czarno-białym ujęciu widać coś. Ponieważ po prostu nie ma innego bardziej odpowiedniego słowa. Od tego czasu gorąca debata o istnieniu Nessie – bo tak nazwano uchwyconą na filmie istotę – nie ucichła. Ponieważ osoby pragnące osobiście odwiedzić najsłynniejsze jezioro w Szkocji nie są tłumaczone. Podekscytowanie wokół tego stworzenia osiągnęło taki punkt kulminacyjny, że otwarto tu nawet muzeum potwora z Loch Ness. Słynną Nessie można jednak zobaczyć na żywo w okularach 3D.

Szkocja nie lekceważy fanów aktywności na świeżym powietrzu . Rzeczywiście, w parkach narodowych (na przykład Cairngorms lub Loch Lomond i Trossachs) jest miejsce do uprawiania turystyki pieszej i konnej, ścieżek rowerowych, trekkingu i inne sporty letnie i zimowe.

Wizyta w pięknej, malowniczej Szkocji pozostawi trwałe wrażenie i dają wiele żywych wrażeń.