Zabytki Pensylwanii

Pensylwania to dość duża jednostka administracyjna Stanów Zjednoczonych. Jej granice stykają się jednocześnie z sześcioma stanami, więc wydaje się, że jest całkowicie otoczona ze wszystkich stron. Ale warto też podkreślić, że nie ma tu dostępu do wybrzeża Atlantyku. Ogólnie rzecz biorąc, ten stan wyróżnia się kontrastami. Istnieje duża ilość przemysłu rolniczego, który krzyżuje się z ogromnymi obszarami metropolitalnymi.

Wszystko razem tworzy pewną atmosferę, która nie powtarza się nigdzie indziej. Pewnie dlatego Pensylwania ma tak wielu turystów przez cały rok. Oczywiście istnieje szereg atrakcji, na które warto zwrócić uwagę, aby w pełni doświadczyć wszystkiego.

• Park Narodowy Hickory Run ma swój urok. Jednocześnie jest to duże pole niezwykłych kamieni, pod którymi przepływa woda, a także piesze malownicze ścieżki, a nawet plaże jeziora. A jeśli odwiedzisz ten park zimą, to właśnie te ścieżki zostaną przez naturę zamienione w stoki narciarskie. Dlatego miłośnicy snowboardu czy narciarstwa poczują się tu swobodnie. Wystarczy raz być w parku, żeby chciało się tu wracać, zwłaszcza jeśli takie hobby to rodzina. Tutaj na pewno nie będzie nudno.

• Krajowy obszar rekreacyjny rozciąga się między Pensylwanią a New Jersey. A jeśli turysta lubi cieszyć się przyrodą, to z pewnością to miejsce przypadnie mu do gustu swoją ogromną ilością atrakcji. Tutaj możesz przejechać się na rowerze, aby na własne oczy zobaczyć wszystkie uroki natury, na przykład lasy czerwonego cedru kanadyjskiego. Wzdłuż rzeki znajdują się również plaże, więc turysta będzie miał z czego korzystać podczas takiego spaceru po terenie rekreacyjnym.

I warto podkreślić, że jest tu niesamowicie czysta przyroda, bez różnych nowoczesnych ingerencji. Dlatego powietrze wypełniają cudowne aromaty, które przecinają się z lekkim śpiewem ptaków. Piękno w całej okazałości.

• Wodospad Bushkill to jedna z największych atrakcji Pensylwanii. Prawdziwy cud natury położony w pięknych górach Pocono. Na całym szlaku zielonym znajduje się jednocześnie osiem wodospadów, które można łatwo zobaczyć w 15 minut.

A na końcu takiej ścieżki będzie główna dekoracja miejsca. A jeśli wybierzesz Czerwony Szlak, będziesz miał okazję poznać wszystkie 8 wodospadów bardziej szczegółowo, a na końcu podziwiać piękny widok na Bushkill. Z pewnością zadowoli zarówno dorosłych turystów, jak i małe dzieci. Zapewne dlatego to miejsce jest wybierane przez rodziny na wypoczynek nawet z najmniejszymi dziećmi.

Pensylwania ma ogromną liczbę pięknych miejsc, nie sposób zobaczyć wszystkiego w jeden dzień.

Dlatego eksperci zalecają przydzielenie tej firmie co najmniej kilku dni, aby w pełni poznać wszystkie szczegóły okolicy i cieszyć się każdym drobiazgiem zabytków. I nie trzeba się bać o kondycję finansową rodziny, bo wszystko jest bardzo budżetowe. Wszyscy podróżnicy mogą cieszyć się pięknem.