Atrakcje w Miami?

Miami to najlepszy kurort w Ameryce. Przyjeżdżają tu najlepsi biznesmeni i najbogatsi artyści. Znajduje się w stanie Floryda i obejmuje kolorowe obszary i przedmieścia.

Główną atrakcją geograficzną tego miejsca jest podobno be Miami Beach - kurort, który jest połączony z lądem za pomocą zapór Biscayne - Zatoki Oceanu Atlantyckiego. Tutaj, rozciągające się na 11 kilometrów, znajdują się złote plaże, a wieżowce i hotele „dorosły”.

South Beach to plaża, która zyskała popularność ze względu na malowniczą scenerię: połączenie niebieskich fal i jasnego światła słonecznego. W XX wieku. Piaszczyste punkty orientacyjne Miami Beach były zagrożone zniknięciem, ponieważ ogromny rozwój spowodował poważną erozję gleby. Sytuację uratowały jednak oddziały inżynieryjne, które na „ranne” wybrzeże wylały 10 milionów metrów sześciennych piasku.

Miami Beach ma najdroższe restauracje i wykwintne butiki, a na jego terenie prawie nigdy nie panuje cisza. Sercem kurortu jest Ocean Drive, którego główną atrakcją przyrodniczą są kołyszące się na wietrze palmy. A świeżość emanująca z Oceanu Atlantyckiego chłodzi nawet w najgorętsze dni.

Ocean Drive jest domem sztuki Deco hotele i szybkie samochody. Odpoczywają tu popularne modele i zadbani faceci. A najbardziej utytułowani urzędnicy i biznesmeni odpoczywają na piaszczystych plażach. W kawiarniach i restauracjach Ocean Drive można skosztować najwykwintniejszych dań ze wszystkich kuchni świata, ale główną atrakcją gastronomiczną tych miejsc jest kawa kubańska, uznawana za najsmaczniejszą na świecie.

< p data-tag="figure">

Na Biscayne Boulevard, w samym sercu Miami, znajduje się słynna Freedom Tower.

Został wzniesiony w 1925 roku. Biuro The Miami Tutaj znajdowała się główna gazeta miejska News.

W latach 50. W XX wieku wieża została przekazana władzom, aby miasto miało miejsce dla kubańskich imigrantów.

Wieża otrzymała swoją nazwę ze względu na fakt, że Kubańczycy ukrywający się przed reżimem Castro, wierzyli, że są w stanie uzyskać długo oczekiwaną wolność w Stanach. Obecnie istnieje biblioteka literatury kubańskiej i muzeum, wśród których eksponatów można znaleźć obrazy, rzeźby, filmy wideo, fotografie i przykłady innych form sztuki. Atrakcja Miami w dużej mierze naśladuje styl hiszpańskiej Giraldy, wieży znajdującej się w Sewilli. Dlatego jej styl nazywa się śródziemnomorskim renesansem.

Miami to miasto, które nie wszystkim się spodoba. Ta część Stanów sprzyja tym, którzy preferują luksusowe wakacje. Ale ci, których stać na zanurzenie się w atmosferze złotego blasku, są tu zawsze mile widziani.