Piękna Czarnogóra - wybierz się na najlepszą wycieczkę

Czarnogóra to piękny kraj z niesamowitymi zabytkami do zobaczenia. Od dawna jest popularnym miejscem turystycznym, ale wciąż jest ukryty w umysłach wielu ludzi. Wspaniale będzie zwiedzać Czarnogórę we własnym tempie wypożyczając samochód. W tym celu przyjrzyjmy się najlepszym miejscom do odwiedzenia w Czarnogórze!

Kotor

Kotor to miasto w Czarnogórze. Jest to najczęściej odwiedzane miasto w Czarnogórze i ma bogatą historię, która sięga czasów rzymskich. Nabrzeże jest piękne ze starymi murami miejskimi i wieżami z widokiem na morze. Kotor został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku, ponieważ w obrębie murów miejskich znajduje się tak wiele zabytków (w tym trzy klasztory). Miasto jest także domem dla wielu restauracji, kawiarni i sklepów. W pobliżu Kotoru znajduje się kilka plaż, w tym Błękitna Plaża (Riwiera Budva), która znajduje się w niewielkiej odległości od hotelu.

Perast

Perast to małe miasteczko na półwyspie w Zatoce Kotorskiej w Czarnogórze. Perast jest domem dla wielu atrakcji, w tym katedry Perast, która została zbudowana w XIII wieku i zawiera freski z lat 1735-1740 przedstawiające sceny z życia Chrystusa. Perast ma również wiele restauracji i kawiarni, w których można zjeść tradycyjne potrawy, takie jak zupa rybna z lokalnych owoców morza, takich jak kalmary lub ośmiornice (kawior).

Budwa

Budwa to piękne miasto na wybrzeżu Czarnogóry. Ma wiele hoteli i restauracji, a także wiele pięknych plaż, na których można się zrelaksować. Miasto otoczone jest górami, które doskonale nadają się do wędrówek i zwiedzania. W mieście znajduje się wiele muzeów i zabytków. Jest nawet klasztor, który możesz odwiedzić, jeśli interesuje Cię historia. W mieście znajduje się wiele sklepów, a także wiele rynków, na których można znaleźć pamiątki lub inne przedmioty do zabrania do domu.

Herceg Novi

Herceg Novi jest popularną miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Adriatyckim w Czarnogórze. Słynie z plaż, życia nocnego i jedzenia. Trzecie co do wielkości miasto w Czarnogórze liczy 14 000 mieszkańców i łatwo zrozumieć, dlaczego co roku przybywa tu tak wielu turystów. Zaledwie 30 mil od Budvy (innego popularnego nadmorskiego miasta), Herceg Novi oferuje znacznie więcej niż tylko opalanie; jest mnóstwo zajęć dla gości, którzy chcą czegoś więcej niż tylko piasku między palcami! Jeśli szukasz rzeczy do zrobienia podczas wizyty w tym mieście podczas podróży przez Czarnogórę, czytaj dalej - w tym artykule znajdziesz wszystko, od szlaków turystycznych przez stare lasy aż po pływanie z delfinami w Sea Life Park!

Tivat

Tivat to miasto w Zatoce Kotorskiej, które znajduje się na południu Czarnogóry. Miasto liczy około 15 000 mieszkańców i jest drugim co do wielkości miastem w Czarnogórze. Tivat ma wiele do zaoferowania turystom odwiedzającym ten wspaniały kraj. Jest wiele rzeczy do zrobienia podczas pobytu tam, w tym pływanie na jednej z wielu plaż lub wędrówki po pobliskich rezerwatach przyrody. Jeśli szukasz czegoś bardziej ryzykownego, spróbuj żeglować po zatokach na jednej z ich łodzi! Tivat to świetne miejsce na spędzenie czasu z przyjaciółmi lub rodziną, a także dobra baza wypadowa do zwiedzania innych części Czarnogóry. W pobliżu znajduje się wiele pięknych plaż, w tym Ada Bojana, która została uznana za jedną z najlepszych w Europie.

pasek

Bar to nadmorskie miasto w Czarnogórze, położone na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Liczy około 40 000 mieszkańców i jest popularnym celem turystycznym jeszcze przed II wojną światową. Długa historia miasta obejmuje rządy Wenecji od 1420 do 1797 roku, kiedy to zostało zdobyte przez Austro-Węgry. Dziś pozostaje jednym z najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia przez turystów w Czarnogórze ze względu na piękne plaże i mnóstwo atrakcji, takich jak piesze wycieczki lub pływanie w pobliżu.

Czarnogóra to niesamowite miejsce

Czarnogóra to niesamowite miejsce. Ma tak wiele do zaoferowania i możesz zrobić wszystko, od pieszych wędrówek po górach po relaks na jednej z pięknych plaż. Kraj ma bogatą historię z wieloma różnymi kulturami, które żyły tam przez lata, co sprawia, że poznawanie go jest naprawdę interesujące. Możesz także zobaczyć stare kościoły i budynki, które zostały zbudowane setki lat temu, niektóre nadal są używane przez mieszkających tam mieszkańców!

Jeśli szukasz ciekawego miejsca na następną podróż, Czarnogóra będzie idealna, ponieważ jest tam wiele rzeczy do zrobienia, takich jak pływanie na plaży lub pozwiedzać miasta takie jak Budva (co oznacza "piękna zatoka"). Czarnogóra to piękny kraj z wieloma wspaniałymi miejscami do odwiedzenia. Mamy nadzieję, że ten przewodnik zainspirował Cię do odwiedzenia Czarnogóry lub przynajmniej dał kilka pomysłów na następną podróż!