Miami to gwiaździsty raj

Na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego na Florydzie znajduje się inny kurort, centrum finansowe i handlowe Stanów Zjednoczonych - miasto Miami. Najlepszy czas na relaks w tym cudownym miejscu to okres od listopada do kwietnia. Od czerwca ceny mieszkań spadły o połowę, ale w tym okresie obszar Miami jest podatny na ulewne deszcze i huragany. Miami to miasto z cichymi i spokojnymi ulicami, łagodnym słońcem i słabo zaludnionymi piaszczystymi plażami.

Ta metropolia, jak Nowy Jork i Los Angeles, składa się z wielu miast i dzielnic. Miami Beach stało się najbardziej znanym kurortem. To przedmieście znajduje się na wyspie na oceanie, która jest oddzielona od miasta Miami Zatoką Biskajską. W ośrodku nie ma zbyt wielu rozrywek, ale można spacerować po drogich butikach. Kluby nocne, zabytkowe budynki, plaże i sklepy sprawiły, że okolica Miami Beach jest jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie. Najdroższe hotele znajdują się przy głównej ulicy miasta, Collins Avenue.

W okolicy jest wiele kawiarni z kuchnią chińską Miami. Ale miejscowi wolą swoje ulubione fast foody. Obiad dla dwojga bez alkoholu kosztuje porządną sumę, około 200 dolarów. Oprócz zakupów w Miami warto odwiedzić tropikalny ogród botaniczny, akwarium i obejrzeć pokaz delfinów, żółwi, lwów morskich; Zoo w Miami, które jest jednym z największych w USA; Park Świata Motyli, gdzie fruwa ponad pięć tysięcy pięknych stworzeń; dżungla małp i dżungla papug. Ponadto wszyscy zebrani w tych parkach przedstawiciele świata zwierząt znajdują się w warunkach zbliżonych do naturalnych. Miasto Miami i jego okolice znajdują się między Biscayne Bay a Parkiem Narodowym Everglades.

Ten rezerwat dzikiej przyrody to ogromne terytorium 557 tys. ha z bagnami, rzekami i jeziorami, niewielkimi obszarami lądowymi oraz rzadkimi przedstawicielami flory i fauny. W takich warunkach świetnie czuje się ogromna liczba rzadkich gatunków ptaków (czapla ruda, bielik, pelikan, flaming itp.), a nawet aligatory. I poruszają się i prowadzą wycieczki po parku na poduszkowcach. Uwagę zwraca dzielnica Art Deco, w której w latach 20-tych powstały niewielkie secesyjne kamienice. Teraz te budynki są uważane za zabytki narodowe, a sama okolica słynie z licznych klubów nocnych i kawiarni.

W 1916 roku piękny pałac na W Miami wybudowano willę w stylu włoskiego renesansu - Villa "Vizcaya". To także Muzeum Sztuk Pięknych, w 70 salach, w których znajdują się dzieła sztuki z całego świata. Dla dzieci wizyta w Dziecięcym Muzeum Edukacyjnym będzie ciekawa, ekscytująca i imponująca. W Miami mieszka ok. 400 tys. osób, z czego 70% to Latynosi (w większości Kubańczycy), 19,2% to Afroamerykanie, reszta to przedstawiciele innych narodów, w tym Rosjanie. Co ciekawe, tylko 25,45% populacji wskazuje angielski jako swój język ojczysty, dla 66,75% hiszpański jest językiem ojczystym. Piękno miasta i swoboda działania w połowie lat 90. przyciągnęły do ​​Miami gwiazdy rosyjskiego show-biznesu.

Teraz cała rosyjska beau monde spędza czas tam, a niektórzy uważają to miejsce za swój dom. I nie jest to zaskakujące, ponieważ nie mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach, ale we własnych mieszkaniach. Miasto Miami jest domem wielu zagranicznych celebrytów, a głównym ulubieńcem mieszkańców jest Enrique Iglesias. Trzeba powiedzieć, że w 2008 roku według amerykańskiego magazynu Forbes Miami otrzymało tytuł „najczystszego miasta Ameryki”. W 2012 roku ten sam magazyn nazwał Miami „najgorszym miastem w USA do życia” pomimo bogactwa i luksusu.

Ten tytuł tłumaczy się tym, że miasto ma jeden z najwyższych wskaźników korupcji i stratyfikacja społeczna. Jednak ten fakt raczej nikogo nie zniechęci, przynajmniej miasto Miami było i pozostaje rajem dla „grubych portfeli” i marzeniem wielu innych.

Wynajem samochodów w Miami