Słynne miejsca do odwiedzenia w Nowym Orleanie.

Nowy Orlean jest miastem o bogatej historii i kulturze, co oznacza, że jest domem dla niezwykłych miejsc. Niezależnie od tego, czy szukasz muzeów czy parków rozrywki, ta lista pomoże Ci znaleźć najlepsze miejsca do odwiedzenia w Nowym Orleanie.

Przylot do jednego z dwóch lotnisk w Nowym Orleanie

Aby dostać się do Nowego Orleanu, możesz zarezerwować bilety lotnicze online do Nowego Orleanu. Miasto Nowy Orlean posiada dwa lotniska: Louis Armstrong New Orleans International Airport i Lakefront Airport. Louis Armstrong jest większe i popularniejsze, ale znajduje się 15 mil od centrum Nowego Orleanu w Kenner, LA (przedmieście). Lakefront jest bliżej centrum, zaledwie 5 mil od niego.

Obserwatorium Vue Orleans

Położone na szczycie budynku w Centralnym Okręgu Biznesowym, to obserwatorium oferuje odwiedzającym 360-stopniowy widok na Nowy Orlean. Obserwatorium jest otwarte codziennie, z wyjątkiem poniedziałku, i jest zamknięte podczas złej pogody.

  • Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 22:00 (ostatnie wejście o 21:30)
  • Cena biletu: 10 USD dla dorosłych, 5 USD dla dzieci w wieku od 3 do 11 lat;
  • darmowe dla dzieci poniżej 3 lat w towarzystwie osoby dorosłej.

Studio Be

Studio Be to ośrodek sztuki społecznościowej znajdujący się w Nowym Orleanie. Organizacja oferuje zajęcia, warsztaty i wystawy wspierające lokalnych artystów, a także współtworzące twórczy duch wśród mieszkańców miasta. W galerii odbywają się co miesiąc nowe wystawy prezentujące niektóre z najlepszych współczesnych dzieł sztuki z całego świata.

Zajęcia artystyczne: Studio Be oferuje zajęcia dla wszystkich grup wiekowych - od maluchów po dorosłych - w zakresie rysunku, malarstwa, rzeźby z gliny lub metalu. Oferują również specjalistyczne warsztaty na temat korzystania z farb akwarelowych lub projektowania własnych czcionek na komputerze! Jeśli interesują Cię te tematy, ale nie wiesz, od czego zacząć, to zdecydowanie jest miejsce dla Ciebie!

Przestrzeń wystawowa: Oprócz możliwości skorzystania z tych wszystkich możliwości edukacyjnych w Studio Be, istnieje również program wystawowy prezentujący prace lokalnych artystów mieszkających w pobliżu (lub nawet dalej). Wystawy te zmieniają się co miesiąc, więc zawsze będzie coś nowego, co już niedługo się pojawi! Nie ma znaczenia, czy ktoś chce coś prostego, jak rysunki portretowe wykonane ręcznie za pomocą materiałów, takich jak patyczki węglowe, czy coś bardziej skomplikowanego, jak obrazy olejne wykonane na dużych płótnach, ponieważ wszystko jest wyświetlane wyraźnie w tej przestrzeni, aby zwiedzający bez problemu mogli je zobaczyć bez trudu odnajdując coś konkretnego.

Crescent Park

Crescent Park to park w Nowym Orleanie, w stanie Luizjana. Znajduje się on nad rzeką Missisipi, w dzielnicy Bywater. Park dysponuje placem zabaw i boiskiem do koszykówki, a także dużą ilością przestrzeni zielonej, idealnej do pikników lub zabaw z przyjaciółmi.

Crescent Park oferuje także widok na centrum Nowego Orleanu z drugiej strony rzeki, co czyni go idealnym miejscem na zachody słońca lub obserwacje gwiazd w czyste noce!

New Orleans School of Cooking

Nowoorska Szkoła Gotowania to szkoła kulinarnej, która oferuje zajęcia z francuskiej, kreolskiej i południowej kuchni. Szkołę założyła Margie Fleitman w 1978 roku. Zajęcia odbywają się wieczorami i w weekendy; niektóre prowadzone są przez lokalnych szefów kuchni, podczas gdy inne mają nauczycieli z całego świata.

Nowoorska Szkoła Gotowania oferuje zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat (program junior chef). Zajęcia obejmują praktyczną naukę podstawowych umiejętności kuchennych, takich jak praca z nożem, krojenie i obieranie warzyw, przygotowywanie sosów i wywarów od podstaw, przygotowywanie ciastek od podstaw (w tym ciasta francuskiego), pieczenie chlebów w domu przy użyciu naturalnych mąk wykonanych z lokalnie uprawianych zbóż, takich jak pszenica orkiszowa lub mąka pszenna pełnoziarnista z farm w Kalifornii.

Nowoorleańskie Muzeum Sztuki

Nowoorleańskie Muzeum Sztuki jest jednym z najpopularniejszych muzeów miasta, i to z dobrego powodu. Z ponad 30 000 dzieł sztuki w swojej kolekcji oraz ogrodem rzeźb, który gości wystawy czasowe oraz stałe dzieła, takie jak"Kobieta z wachlarzem"Augusta Rodina, łatwo zrozumieć, dlaczego muzeum to przyciąga tak wielu odwiedzających każdego roku.

NOMA organizuje również wydarzenia takie jak koncerty i wykłady - i ma nawet kawiarnię, w której można zjeść lunch lub obiad przed zwiedzaniem galerii!

Carousel Gardens Amusement Park

Carousel Gardens Amusement Park to niewielki park rozrywki znajdujący się w Nowym Orleanie, Luizjana. Otwarty w 1926 roku i będący własnością miasta Nowy Orlean do czasu prywatyzacji w 1996 roku. Park obejmuje kilka atrakcji i wesołych miasteczek, w tym kolejki górskie, diabelskie młyny, karuzele i atrakcje dla dzieci.

Steamboat Natchez

Steamboat Natchez to parowiec zbudowany w 1927 roku. Jest to ostatni pływający kółko parowe w Stanach Zjednoczonych i znajduje się w Porcie Nowy Orlean. Otwarty dla zwiedzających przez cały rok, Steamboat Natchez oferuje codzienne rejsy na rzece Mississippi od kwietnia do listopada (jeśli pogoda na to pozwala).

Statek sam w sobie został pięknie odrestaurowany - można zobaczyć wiele szczegółów dotyczących jego wyglądu sprzed wyjścia z suchego doku. Na pokładzie znajdują się również zabawy dla dzieci: mogą przebrać się za marynarzy lub udawać, że płyną w dół rzeki dzięki interaktywnej grze o nazwie"Kwatery Kapitana".

Louis Armstrong Park

Louis Armstrong Park to park publiczny w dzielnicy Tremé w Nowym Orleanie, Luizjana, Stany Zjednoczone. Park nosi imię jazzowego muzyka Louisa"Satchmo"Armstronga, który mieszkał w pobliżu w latach 1928-1971.

Najbardziej charakterystycznym elementem parku jest Congo Square, otwarta przestrzeń, gdzie niewolnicy mogli gromadzić się w niedziele i święta (kiedy nie pracowali), począwszy od roku 1738. To tutaj niewolnicy afrykańscy wystawiali swoją własną muzykę i tańce, które wpłynęły na późniejsze style, takie jak ragtime i jazz.

Southern Food & Beverage Museum

Szkoła Gotowania w Nowym Orleanie to szkoła kulinarne, która oferuje zajęcia z kuchni francuskiej, kuchni kreolskiej i kuchni południowej. Szkoła została założona w 1978 roku przez Margie Fleitman. Zajęcia odbywają się wieczorami i weekendami; niektóre prowadzone są przez lokalnych szefów kuchni, inne przez gościnnych szefów kuchni z całego świata.

Szkoła Gotowania w Nowym Orleanie oferuje zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat (program dla młodych szefów kuchni). Zajęcia obejmują praktyczną naukę podstawowych umiejętności kuchennych, takich jak praca z nożem, krojenie i obieranie warzyw, przygotowywanie sosów i bulionów od podstaw, przygotowywanie ciastek od podstaw (w tym ciasta półfrancuskiego), wypiek chlebów w domu przy użyciu mąki artystycznej wykonanej z lokalnie uprawianych zbóż, takich jak orkisz lub mąka pełnoziarnista z kalifornijskich ferm.

Nowoorleańskie Muzeum Sztuki

Nowoorleańskie Muzeum Sztuki to jedno z najpopularniejszych muzeów miasta i to z dobrych powodów. Z ponad 30 000 eksponatów w swojej kolekcji i ogrodem rzeźb, który prezentuje wystawy tymczasowe oraz stałe dzieła, takie jak"Kobieta z wachlarzem"Auguste'a Rodina, łatwo zrozumieć, dlaczego muzeum to przyciąga tylu odwiedzających każdego roku.

NOMA organizuje również wydarzenia takie jak koncerty i wykłady, a nawet ma kawiarnię, w której można zjeść lunch lub kolację przed zwiedzaniem galerii!

Carousel Gardens Amusement Park

Carousel Gardens Amusement Park to mały park rozrywki położony w Nowym Orleanie, Luizjana. Został otwarty w 1926 roku i należył do Miasta Nowy Orlean do momentu prywatyzacji w 1996 roku. Park obejmuje kilka wesołych miasteczek i atrakcji, w tym kolejek górskich, diabelskich młynów, karuzel i atrakcji dla dzieci.

Steamboat Natchez

Steamboat Natchez to parowiec zbudowany w 1927 roku. Jest to ostatni pływający parowiec z napędem łopatkowym w Stanach Zjednoczonych, znajduje się w Porcie Nowego Orleanu. Otwarty dla zwiedzających przez cały rok, Steamboat Natchez oferuje codzienne rejsy na rzece Missisipi między kwietniem a listopadem (w zależności od pogody).

Sam statek został pięknie odrestaurowany - można zobaczyć wiele szczegółów na temat tego, jak wyglądał zaraz po opuszczeniu suchego doku. Na pokładzie znajdują się również atrakcje dla dzieci: mogą przebrać się za marynarzy lub udawać, że płyną w dół rzeki w interaktywnej grze o nazwie"Kajuta Kapitana".

Louis Armstrong Park

Louis Armstrong Park to park publiczny w dzielnicy Tremé w Nowym Orleanie, Luizjana, w Stanach Zjednoczonych. Park nosi imię jazzowego muzyka Louisa"Satchmo"Armstronga, który mieszkał w pobliżu w latach 1928-1971.

Najbardziej charakterystycznym elementem parku jest Congo Square, otwarta przestrzeń, na której niewolnicy mogli się gromadzić w niedziele i święta (kiedy nie pracowali) od około 1738 roku. To tutaj niewolnicy afrykańscy występowali we własnych tradycjach muzycznych i tanecznych, które miały wpływ na późniejsze style, takie jak ragtime i jazz.

Southern Food & Beverage Museum

New Orleans School of Cooking to szkoła gotowania, która oferuje zajęcia z kuchni francuskiej, kreolskiej i południowej. Szkołę założyła w 1978 roku Margie Fleitman. Zajęcia odbywają się wieczorami i w weekendy; niektóre prowadzą lokalni kucharze, inne zaś gościnnie przybywają kucharze z całego świata.

New Orleans School of Cooking oferuje zajęcia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat (program dla młodych szefów). Zajęcia obejmują praktyczne instruktaże dotyczące podstawowych umiejętności kuchennych, takich jak praca z nożem, krojenie i obieranie warzyw, przygotowywanie sosów i wywarów od podstaw, przygotowywanie wypieków również od podstaw (włącznie z ciastem francuskim), pieczenie chleba w domu za pomocą mąki produkowanej z lokalnie uprawianych zbóż, takich jak orkisz lub pszenica pełnoziarnista z farm w Kalifornii.

Nowoorleańskie Muzeum Sztuki

Nowoorleańskie Muzeum Sztuki to jedno z najpopularniejszych muzeów miasta, i jest to zrozumiałe. Posiada ono ponad 30 000 eksponatów w swojej kolekcji oraz ogród z rzeźbami, który gości wystawy tymczasowe oraz stałe dzieła takie jak"Kobieta z wachlarzem"Auguste'a Rodina, dlatego łatwo zrozumieć, dlaczego to muzeum przyciąga tak wielu odwiedzających każdego roku.

NOMA organizuje również wydarzenia takie jak koncerty i wykłady - posiada nawet kawiarnię, w której można zjeść lunch lub kolację przed zwiedzaniem ich galerii!

Amusement Park Carousel Gardens

Amusement Park Carousel Gardens to niewielki park rozrywki położony w Nowym Orleanie, Luizjana. Został otwarty w 1926 roku i był własnością miasta Nowy Orlean aż do czasu, gdy stał się prywatny w 1996 roku. Park obejmuje kilka atrakcji i przejażdżek, w tym kolejki górskie, diabelskie młyny, karuzele i atrakcje dla dzieci.

Parowiec Natchez

Parowiec Natchez to parowiec zbudowany w 1927 roku. Jest to ostatni unoszący się na wodzie koło łopatkowe parowiec w Stanach Zjednoczonych i znajduje się w Porcie Nowego Orleanu. Parowiec Natchez jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok i oferuje codzienne rejsy na Missisipi od kwietnia do listopada (zależnie od warunków pogodowych).

Statek sam w sobie został pięknie odrestaurowany - można zobaczyć wiele szczegółów dotyczących tego, jak wyglądał na początku. Na pokładzie są również zabawy dla dzieci: mogą one przebrać się w marynarzy lub udawać, że płyną w dół rzeki dzięki interaktywnej grze o nazwie"Kajuta Kapitana".

Park im. Louisa Armstronga

Park im. Louisa Armstronga to park publiczny w dzielnicy Tremé w Nowym Orleanie, Luizjana, Stany Zjednoczone. Park nosi nazwisko muzyka jazzowego Louisa"Satchma"Armstronga, który mieszkał w pobliżu w latach 1928-1971.

Najważniejszym elementem parku jest Congo Square, otwarta przestrzeń, gdzie niewolnicy mogli się spotykać w niedziele i święta (kiedy nie pracowali) od roku 1738. To właśnie tutaj niewolnicy afrykańscy wykonując swoją własną muzykę i tańce, miały wpływ na późniejsze style takie jak ragtime i jazz.

Muzeum Południowej Kuchni i Napojów

Muzeum Południowej Kuchni i Napojów to organizacja non-profit poświęcona zachowaniu historii jedzenia i napojów w Nowym Orleanie. Znajduje się w French Quarter, więc łatwo odwiedzić to muzeum podczas pobytu w jednym z naszych hoteli w French Quarter lub Central Business District (CBD) w Nowym Orleanie.

Muzeum Południowej Kuchni i Napojów organizuje wystawy, które prezentują różne aspekty historii kuchni Luizjany, od jej indiańskich korzeni po dzisiejsze nowoczesne innowacje, takie jak beignets i pralinki. Można dowiedzieć się, jak przepisy były przekazywane z pokolenia na pokolenie, lub odkryć, w jakim celu używane są pewne składniki - a jeśli masz szczęście, odwiedzając w trakcie sezonu Mardi Gras, na pewno będą jakieś obchody! Oprócz poznawania kuchni Luizjany dzięki stałym ekspozycjom i tymczasowym wystawom, zwiedzający mogą również skosztować różnych potraw w kawiarni muzealnej, gdzie serwowane są pyszne dania wykonane z lokalnych składników."

Nowy Orlean to piękne miasto, z wieloma miejscami do odkrywania. Mamy nadzieję, że podobała Ci się nasza lista ulubionych miejsc w Nowym Orleanie! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mieście, zatrudnij lokalnego przewodnika, aby najlepiej zwiedzać w Nowym Orleanie.