Najlepsze miejsca, które trzeba zobaczyć w Kanadzie

Każdy kraj ma swoje własne „żetony” i charakterystyczne symbole. Kanada jest znana z liści klonu i hokeja. Są jednak ciekawe miasta i zabytki, które trzeba zobaczyć na żywo.

Vancouver

Od 1931 roku w mieście działa Galeria Sztuki Vancouver, która zachwyci koneserów sztuki. Metropolia jest bogata w muzea, niesamowite zabytki architektury i wystawy, dlatego przyjeżdżają tu miłośnicy rekreacji kulturalnej.

Vancouver był gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2010. Dlatego też obiekty sportowe wybudowane na tę imprezę przyciągają. Centrum miasta z nowoczesnymi budynkami i starymi budynkami jest idealne na spacery.

Montreal

Duża osada znajduje się w prowincji Quebec. Montreal ma wyjątkowe dziedzictwo architektoniczne. Stary port z centralną częścią słynie z pięknych domów. Od 2006 roku ma status "Miasta Designu" w UNESCO, więc jest tu wystarczająco dużo zabytków.

Wodospad Niagara

Jedna z najbardziej znanych i popularnych atrakcji na świecie. Kompleks wodospadów na rzece Niagara stanowi międzynarodową granicę między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi, a mianowicie między prowincją Ontario a stanem Nowy Jork.

Ten system wodny jest interesujący dla takich wodospadów jako amerykański, podkowy, kanadyjski, a także welon. Punktem wyjścia do rozwoju tego niesamowitego miejsca jest zlodowacenie Wisconsin, które miało miejsce 6000 lat wcześniej.

Toronto

Największa kanadyjska metropolia. Toronto jest interesujące ze względu na niesamowitą architekturę, która łączy różne style i epoki. Przede wszystkim miasto słynie z Wieży CN, która rozciąga się na prawie 554 metry. Przez długi czas budynek był najwyższym na świecie, ale w 2007 roku budynek w Dubaju zajął pierwszą linię. Wieża w Toronto pełni funkcje komunikacyjne, a także stanowi doskonały taras widokowy.

Quebec

Quebec słynie z pięknego nieba i panoramy. Grand Hotel Chateau Frontenac zachwyci gości najlepszym widokiem. Budynek przypomina średniowieczny zamek z Francji. Hotel zdobi przylądek Diamant na wybrzeżu rzeki Świętego Wawrzyńca.

Hotel został wyznaczony jako Narodowe Miejsce Historyczne od 1981 roku. Oprócz tego w mieście znajduje się jeszcze 36 zabytków, z których większość znajduje się w Starym Quebecu. Europejski duch dosłownie wypełnia ten obszar.

Notre Dame de Quebec to obowiązkowa katolicka katedra. Świątynia w Kanadzie uważana jest za jedną z najstarszych. W 1923 roku, po wielkim pożarze, budynek odbudowano z tynku, stali i betonu. Wnętrze, zaprojektowane w latach 1786-1822 przez Jeana Baillairge i jego syna, obfituje w różnorodne dzieła sztuki.

Banff

Mały kurort w Albercie. Banff jest uważany za najpopularniejszą atrakcję turystyczną w kraju. Miasto słynie z leczniczych źródeł i gór. Banff jest doceniany przez miłośników aktywnej rozrywki.

Warto też podziwiać Jezioro Minnewanka i docenienie majestatu Tunnel Mountain, w którym kiedyś chcieli zrobić tunel pod budowę Pacific Railroad. Pomysł jednak się nie zmaterializował, a nazwa utknęła. Banff słynie również z licznych festiwali, które odbywają się przez cały rok.

Wiktoria

Victoria słynie wśród turystów z licznych ogrodów. Szczególnie wyróżnia się Beacon Hill Park, gdzie znajdują się place zabaw i zoo.

Stąd można podziwiać piękne góry olimpijskie. To miasto ma piękną architekturę. Koniecznie odwiedź Muzeum Królewskie, budynek parlamentu i gotycką katedrę Chrystusa.

Jezioro Louise

Jest częścią Parku Narodowego Banff. W lecie przyjeżdżają tu ludzie, aby podziwiać wspaniały widok. Zimą jezioro świetnie nadaje się do łowienia pod lodem, psich zaprzęgów, a nawet jazdy na łyżwach.

Ottawa

Stolica Kanady, która jest rozprzestrzeniona od 1826 roku na wybrzeżu rzeki o tej samej nazwie. Wiele budynków architektonicznych jest wykonanych w surowym stylu, chociaż zdarzają się wyjątki. Budynek parlamentu powstał pod wpływem romantyzmu z elementami gotyckimi. Ottawa znana jest z ograniczeń wysokości domów. Dzięki temu stolica zachowuje specyficzny wygląd.

Gwizdacz

Miasto wypoczynkowe w Kolumbii Brytyjskiej. Miliony podróżnych przyjeżdżają co roku do Whistler, aby jeździć na snowboardzie i nartach. W 2010 roku firma Whistler była gospodarzem turniejów narciarskich w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Istnieją niedźwiedzie brunatne przyzwyczajone do ludzi i już łatwo otwierać drzwi samochodu. Dlatego ważne jest, aby zawsze być czujnym. Pomimo swojej surowości, turystyczna Kanada przyciąga zabawą, sportami ekstremalnymi, uroczą przyrodą, dlatego zdecydowanie powinieneś odwiedzić ten niesamowity kraj.